Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Селекторот на Англија премолчел дека има коронавирус

Ништо нема да биде чудно ако некој знаел за тоа, но Гарет Саутгејт криел од репрезентативците и тамошната федерација дека има коронавирус.

Тој добил позитивен тест, минал десет дена во самоизолација, а по новото тестирање добил негативни резултати.

Поради изолацијата не можел да прати одредени натпревари во живо, играчите морал да ги прати од својот дом, што е спротивно од она што претходно го практикувал.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...