Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ПУКАЊЕ НА ПАРТИЗАНСКА – ПОЛИЦИЈАТА ВРШИ УВИД (фото)

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели од возило во движење. Според нашиот извор имало 2 истрели кои ги вознемириле граѓаните. Неможе да се потврди дали станува збор за престрелка и дали има повредени. Кратко по пукањето пристигнала полицијата која веќе еден час го обезбедува просторот и врши увид, во прилог на тврдењето ни испратија фотографија.

Очекуваме потврда и повеќе информации од МВР.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...