3 C
Skopje
вторник, април 6, 2021
spot_img

Нема да има нови рестриктивни мерки, само апел да се почитуваат досегашните

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството за здравство.

Останува апелот за целосно и доследно почитување на мерките кои се на сила, како што се забрана за работа на угостителски објекти после 21 часот, групирање повеќе од четири лица во текот на 24 часа, како и максимално почитување на протоколите на сите економски оператори. 

Читај Следно

10,321FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести