Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите.

Љубов: Задоволни сте од односот со саканата личност.

Здравје: Нервите се чувствителни.

БИК

Работа: Загрижени сте поради соработка со соработници од странство. Ја прекинале комуникацијата, а вие се грижите тоа да не е вовед за прекин на соработката.

Љубов: Имате лош однос кон партнерот. Посесивни сте.

Здравје: Време е да посетете стоматолог.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Незадоволни сте од ситуацијата на работа и имате впечаток дека нема скоро да се промени. Поради тоа почнувате потрага за нова работа.

Љубов: Емоциите кон партнерот се „изгасиле“ и вие ја прекинувате врската.

Здравје: Стабилно здравје.

РАК

Работа: Максимално сте фокусирани на обврските. Ве очекува финансиска добивка, што позитивно влијае на вашата работа.

Љубов: Односот со брачниот партнер е напнат, затоа што ниту еден од вас не сака да попушти.

Здравје: Намалете со слатките.

ЛАВ

Работа: Амбициозни сте и решавате проблем кој го забавувал процесот на работа. Сите ви честитаат.

Љубов: Партнерот пробува да ја превземе доминацијата во врската, но вие му покажувате каде му е местото.

Здравје: Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа: Загрижни сте поради ситуацијата. Состанок за кој сериозно сте се подготвувале, е откажан.

Љубов: Уживате во комуникацијата со саканата личност. Без оглед на далечината, чувствувате дека сте блиски.

Здравје: Нервите се чувствителни.

ВАГА

Работа: Ситуацијата е стабилна. Финансиските примања се редовни. Ви годи оваа сигурност.

Љубов: Многу сте љубоморни и правите непотребни сцени кон саканата личност.

Здравје: Одлично здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Фокусирани сте првенствено на работните проблеми. Сакате да ги решите еднаш засекогаш.

Љубов: Партнерот е несигурен по прашањето на вашите емоции, но го смирувате.

Здравје: Чувствителна бешика.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Се појавуваат тешкотии кои не умеете да ги решите. Работата поради тоа стагнира.

Љубов: Емоциите ви проработиле и не ги контролирате. Многу сте љубоморни и на саканата личност тоа му пречи.

Здравје: Чувствителна е кожата.

ЈАРЕЦ

Работа: Незадоволни сте од ситуацијата. Состанокот од кој сте очекувале многу, е откажан во последен момент.

Љубов: Односот со партнерот стагнира. Двајцата чекате иницијатива на другата страна.

Здравје: Нервите се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

Работа: Оптимистички сте и енергични. Успешно ги приведувате до крај плановите.

Љубов: Вашите коментари партнерот ги доживува како груби и ја прекинува комуникацијата.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

РИБИ

Работа: Ви годи чувството на одговорност и исклучиво сами да ги носите работните одлуки.

Љубов: Во целост сте задоволни од односот со саканата личност. Сметате дека бракот е идеален.

Здравје: Задоволително здравје.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...