Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ДЕТАЛИ ЗА ПУКАЊЕТО НА ПАРТИЗАНСКА – КУРШУМ ЗАВРШИ ВО ЗЕГИН

На 16.11.2020 во 00.18 часот вработени во аптека на булевар „Партизански Одреди“ во Скопје пријавиле дека забележале дека низ излогот навлегол проектил од огнено оружје кој оштетил производи на една од полиците. Повредени лица нема. Излезено е на местото на настанот при што пронајдени и подигнати се две чаури и еден проектил. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

За потсетување медиа.мк синоќа ексклузивно објави за случајот.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...