Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Вистински шок за време на известување во живо: ОДЕДНАШ МОСТОТ СЕ ПРЕПОЛОВИ (ВИДЕО)

Новинарка од Северна Каролина доживеа вистински шок за време на известување во живо, кога мостот на кој таа стоеше одеднаш се преполови.

Амбер Робертс од Фокс 46 стоеше на мостот заедно со снимателот и известуваше за поплавите што се случија по силното тропско невреме.

Во еден момент, можеше да се види како мостот е пресечен на половин, а луеѓето бегаат во спротивна насока.

Ова е неверојатно застрашувачко – извикува Робертс

Во тој момент екипата се повлече, а та апотецнира дека пред неколку секунди стоеше на истото место каде што мостот е преполовен.

По неколку часа, таа потврди дека со нејзиниот снимател се добро, но дека станува збор за застрашувачка ситуација.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...