18 C
Skopje
вторник, април 6, 2021
spot_img

ХАОС ВО ВАШИНГТОН: МАСОВНИ ТЕПАЧКИ НА АНТИФА СО ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП

Вечерва во Вашингтон се случуваат масовни тепачки на повеќе места низ градот, откако движењето АНТИФА нападна помали групи на поддржувачи на претседателот Трамп кои денес оддржаа марш низ градот. Според неофицијални информации има многу повредени а запален е и еден хотел каде биле сместени поддржувачите на претседателот.

Полицијата се обидува да ја стави ситуација под контрола.

Читај Следно

10,323FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести