Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Фиго: Кој би рекол дека Зидан ќе стане тренер

Легендарниот фудбалер, некогашен член на Реал и Барселона, Луис Фиго зборуваше за Зинедин Зидан. Португалската легенда вели дека бил изненаден кога Фрнцузинот одлучил да продолжи во фудбалот како тренер.

„Бев изненаден кога постана тренер. Успехот на Зидан е поради неговата способност. Логично е кога некој игра фудбал, да мислите дека ќе продолжи да работи во истиот спорт и понатаму. Има некои кои го напуштаат фудбалот, планираат нешто друго и не сакаат да се посветат само на овој спорт.

Мислам дека никој не се обложуваше дека Зидан ќе стане тренер, но погледнете што постигна“, рече Фиго.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...