Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СОСТОЈБАТА E ЛОША: Во пет скопски општини има над 1000 случаи на коронавирус

Од почеток на епидемијата со коронавирусот во Скопје се регистрирани вкупно 20.253 случаи.

Според информациите од Министерството за здравство во моментов активни случаи има 8254.

Последните податоци, објавени вчера, покажуваат дека во пет скопски општини бројот на активни случаи е над 1.000.

Во Гази Баба – 1151,  Аеродром -1256, Карпош – 1070, Центар – 1028, Кисела Вода – 1021.

Чаир – 500, Ѓорче Петров – 680, Бутел – 430, Шуто Оризари – 144, Студеничани – 41, Сарај – 108, Арачиново -26, Илинден – 199, Сопиште – 59, Чучер Сандево – 83, Петровец –82, Зелениково -54, Странец – 149, Нераспределен- 173.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...