Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ноле крунисан за најдобар тенисер за 2020

Пред почетокот на завршниот Мастерс во лондонската О2 арена Новак Ѓоковиќ ја доби титулата за најдобар тенисер во 2020 година. Шести пат во кариерата Новак ја заврши годината како прв на АТП листата.

Инаку српскиот тениски ас ќе учествува на Мастерсот во Лондон, а ќе почне во понеделник против Аргентинецот Диего Шварцман.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...