Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: ЕВЕ ШТО НАЈАВУВААТ ЅВЕЗДИТЕ ЗА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

ОВЕН

Работа

Поповолните аспекти на Меркур ви носат нови преговори на работа и конечно имате поголеми шанси за успех. Нешто што чекаше еден месец има шанса да се реализира. Имате финансиска криза затоа што направивте погрешни инвестиции.

Љубов

Во љубовта ќе имате е бурен период. Постојано сте покрај некој што се оладил и тоа ве иритира. Марс ќе ве доведе до импулсивни одлуки што резултираа со бродолом.

БИК

Работа

Незадоволството на работа трае цело време. Имате идеја да го смените работното место, но не сте сигурни која е вистинската одлука. Совет е да почекате до крајот на месецот. Имате можност да заработите пари преку Шкорпија.

Љубов

Постојат две особи во вашиот живот, едната помлада, а другата повлијателна. И двете се важни за вас, но поради обемот на работа, не можете емотивно да се откажете. Оставете ја работата и размислете повеќе за вашите емоции.

БЛИЗНАЦИ

Работа

Одличната позиција на Сонцето и Меркур ви носи решение за деловните дилеми. Очекувајте нова деловна понуда! Ќе бидете во сериозна дилема затоа што ова е вашата шанса за напредување во кариерата.

Љубов

Вие сте емоционално нестабилни. Ви се појави личност од минатото и ве преоптеретува. Одете на стабилизирање на врската со личноста што ве интересира. И покрај тоа што вашата работа е приоритет, вие можете да постигнете сè.

РАК

Работа

Подобра позиција на планетата ви носи олеснување при работа. Ќе бидете позадоволни и ќе слушнете добри вести. Можна е нова деловна понуда од Шкорпија. Иако сте тврдоглави на работа, во следните денови ќе можете малку да го балансирате.

Љубов

Има пресврт на емотивно ниво! Ќе имате повеќе од еден интересен познаник на јавно место. Можно е да започнете нова романса. Вие сте заљубени и подготвени сте да ги покажете своите чувства.

ЛАВ

Работа

Добра позиција на Сонцето ви носи можност да извршите независна работа, веројатно од дома. И покрај тоа што сте во повлечена фаза, вие сте многу креативни и тоа ќе се забележи. Ќе ја подобрите финансиската состојба. Вашите роднини ќе бидат голема поддршка во овој период.

Љубов

Нема напредок на емоционално ниво освен што комуницирате со пораки со повеќе луѓе. Ќе забележите дека разговорот често добива необично значење, па затоа нема да ви одговара. Личноста за која се грижите мора да внимава што ќе каже, затоа што ќе прекинете со контактот.

ДЕВИЦА

Работа

Имате голема моќ на убедување и треба да ја користите. Одлична недела за преговори и потпишување договор. Може да очекувате креативна недела со добри покани.

Љубов

Вие и вашиот партнер сте во хармонична врска и тоа ќе биде двигател за сè друго во животот. Доколку сте слободни, ќе имате интересна комуникација со една личност, која може да се претвори во нешто друго.

ВАГА

Работа

Венера во лоши аспекти придонесува да бидете во конфликт со себе, па затоа правите погрешни потези. Вие сте незадоволни. Со Шкорпија и Лав имате можност да заработите дополнителни пари и тоа ќе биде некаква услуга од некој пријател. Слушајте го советот на некој близок.

Љубов

Кризниот период во loveубовта попушта малку, но вие сте на чекор до разделба. Ова не е добро време да се стремиме кон правда, а односите се однесуваат на тенка нишка. Обидете се да бидете собрани до крајот на месецот.

ШКОРПИЈА

Работа

Позицијата на Сонцето и Меркур ви носи лесни решенија и добри одлуки во наредните денови. Имате неверојатна моќ да ја свртите ситуацијата во ваша корист. Искористете ги вашите „пет минути“. Во овој период не можете да погрешите со вашиот избор.

Љубов

Не цветаат рози во љубовта затоа што сте супериорни во однос на партнерот. Тајните комбинации не се вистинското решение без оглед на тоа што ве привлекува некој што е зафатен на некој начин.

СТРЕЛЕЦ

Работа

Венера во лоши аспекти придонесува за вашето незадоволство на работа, па сè ви пречи. Треба само да бидете трпеливи затоа што во моментот ништо не е како што изгледа. Имате поддршка од некои луѓе на страна, за кои никогаш не би рекле дека се ваши пријатели.

Љубов

Мистериозна личност сака да се сретне со вас на необичен начин. Во овој период, лесно можете да влезете во тајна врска, што би било многу примамливо за вас. Ако сте во брак, ќе дознаете некоја тајна.

ЈАРЕЦ

Работа

Дојдоа вашите „пет минути“ на работа, па ова е можност да ги подобрите односите. Ќе имате интересни контакти и вашиот оптимизам ќе се врати. Во овој период најважна е поддршката од пријателите кои нема да изостанат.

Љубов

Пријателството е вашиот фокус. Премногу сте строги кон луѓето што ги сакате и треба малку да се опуштите.

ВОДОЛИЈА

Работа

Користете ги планетите во Шкорпија за да го покажете вашиот потенцијал на работа. Иако сте тврдоглави, ова е можност да покажете колку сте навистина способни. Можна е нова деловна понуда и дефинитивно треба да го искористите тоа.

Љубов

Една мистериозна, амбициозна личност привлече внимание. Ве привлекуваат луѓе од вашата кариера, а некои припадници на вашиот знак ќе можат да соработуваат со вашиот партнер. Подобра недела за нови познаници.

РИБА

Работа

Во последните неколку дена ви се случуваа добри настани и се чувствувате како да имате поголема среќа од другите. Користете го позитивното влијание на планетата за да постигнете нешто во ваша корист. Ве очекуваат добри вести на работа, а можна е нова шанса. Ѕвездите работат во ваша корист.

Љубов

Време е за ново познанство! Ќе имате романтична средба со воден жиг. Вие делувате многу харизматично на лица од спротивниот пол и тоа ќе ви олесни да бидете поотворени. Ако сте слободни, можна е нова романса.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...