Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Гвардиола потпишува нов договор со Сити

Шпанскиот стратег, Пеп Гвардиола нејверојатно ќе ја продолжи соработката со Манчестер Сити. Многумина веруваа дека по завршување на договор ќе замине од Островот, но се чини дека и натаму ќе го гледаме во овој тим.„Телеграф“, кој се повика на извор близок до Гвардиола, тврди дека е подготвен да седне со челниците на клубот и да ја заврши формалноста околу продолжување на соработката, засега не се познати условите, ниту пак сумата која ќе ја добие.

Договор на Гвардиола завршува по крајот на оваа сезона, тој во моментов ја одработува петата година на клупата на Манчестер Сити.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...