4 C
Skopje
среда, април 7, 2021
spot_img

Браво Македонијо: Осми меч по ред со постигнат гол, седми во серија без пораз…

Браво за нашата фудбалска репрезентација. Какви ли само бројки во последно време за момците на Мрме. Вечерва ја победивме Естонија со 2:1, тоа беше осми меч по ред во кој ние даваме гол. Последен пат не успеавме против Полска во Варшава на 13 октомври минатата година.

Инаку ова беше седми меч во серија во кој ние немаме пораз. Пет пати сме се радувале на триумф, а сме одиграле само две ремија. Ете шанса во среда во Никозија на Кипар, триумфално да ја завршиме оваа серија за респект. И тоа со победа, и тоа со прво место во Лигата на Нации сегмент Ц, во нашата втора група. А тоа значи и пласман во Лигата Нации сегмент Б, таму каде што и ни е местото.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,322FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести