Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Браво Македонијо: Осми меч по ред со постигнат гол, седми во серија без пораз…

Браво за нашата фудбалска репрезентација. Какви ли само бројки во последно време за момците на Мрме. Вечерва ја победивме Естонија со 2:1, тоа беше осми меч по ред во кој ние даваме гол. Последен пат не успеавме против Полска во Варшава на 13 октомври минатата година.

Инаку ова беше седми меч во серија во кој ние немаме пораз. Пет пати сме се радувале на триумф, а сме одиграле само две ремија. Ете шанса во среда во Никозија на Кипар, триумфално да ја завршиме оваа серија за респект. И тоа со победа, и тоа со прво место во Лигата на Нации сегмент Ц, во нашата втора група. А тоа значи и пласман во Лигата Нации сегмент Б, таму каде што и ни е местото.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...