Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ЛУКАШЕНКО: КОРОНАТА Е САМО МАСКА

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, смета дека вирусот корона е димна завеса зад која глобалните играчи се обидуваат да го прераспределат светот.

„Вирусот Корона е само изговор, завеса зад која глобалните актери се обидуваат да го прераспределат светот според своја дискреција“, рече Лукашенко во интервју за претставници на медиумите од Белорусија и околните земји, пренесува БелТА.

Тој додаде дека е јасно дека тие имаат и планови за постсоветскиот простор, вклучително и Белорусија, што, како што оцени, е парадоксално.

„Сепак, сметаме дека ова е силен аргумент дека Белорусија успеа како држава, која има политичка тежина и сериозен економски потенцијал“, рече Лукашенко.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...