Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Утрово се високо загадени Скопје, Тетово и Куманово !

Скопје, Тетово, Куманово утрово се високо загадени, покажуваат податоците од мерните станици.

Кавадарци има средно загаден воздух, а во сите други градови состојбата со аерозагадувањето е подобра.

Состојбата утрово е значително подобра во однос на вечерните часови.

Откако почна грејната сезона, и загадувањето зема замав.

Скопје неколку пати беше меѓу 10-те најзагадени градови во светот.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...