Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Лепа Лукиќ го состави тестаментот, еве на кого ќе биде целиот имот

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има посебна желба, тој да се грижи за нејзината љубимица Маза. Доколку добро се грижи за мачето, тој ќе добие ресторан, два стана, куќа.

“Во тестаментот напишав, дека мојт внук мора да се грижи за мачката, ако јас заминам пред неа. Радисав треба да ја чува Маза, да ја пази, мази и ќе наследи се што стекнав за време на животот. Сето тоа стои во документот кој го чува мојот адвокат“, вели Лепа Лукиќ.

Бидејќи никогаш немала деца, Маза на Лепа и е како ќерка.

“Таа е чудо од мачка, ја доживувам како свое дете. Затоа сакав да ја згрижам и да знам дека ќе и биде добро кога ќе заминам на оној свет. Од 2011 ние двете живееме заедно како мајка и ќерка“, раскажала пејачката.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...