Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Доктор Кон денеска повторно објави алармантна порака на Фејсбук

Епидемиологот и член на Кризниот штаб на Србија Предраг Кон, денеска повторно објави алармантна порака на својот профил на Фејсбук.

Што може државата да направи?Да свати дека веќе нема време…Што може поединецот да направи?Да избегне заразување.Што можат здравствените работнцици да направат?Да издржат. Мораме да го успориме вирусот – напиша Кон.

Предуредувањето стигна после исклучително тешката недела за Србија во која секојдневно имаше црни биланси по број на заразени и починати.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...