Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХОРОР: На Флорида снимен најголемиот АЛИГАТОР, луѓето се сеуште во ШОК

Огромен алигатор бил забележан како шета на терен за голф во Флорида, а го снимал голферот Џеф Џонс. Ова суштество, кое изгледа како да излегло од филмот „Паркот Јура“, помина низ тревникот, а потоа влезе во блиските езерца.

„О Боже … оди на прошетка“, рече еден глас во позадината.

Се проценува дека околу 1,3 милиони алигатори живеат во Флорида, а најголемиот што некогаш бил фатен бил долг повеќе од 5 метри.

„Ова не е алигатор, ова е Годизила“, беше само еден од коментарите откако ова застрашувачко видео се појави во јавноста. Локален жител истакна дека видел неколку алигатори за време на неговиот живот, но никогаш толку голем.

„Па, неговата опашка тежи 50 килограми“, рече тој.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...