7 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

СО АВТОМОБИЛ СЕ ЗАБИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ВО ЛОНДОН – Настана ХАОС!

Британската полиција уапси човек кој „забил“ автомобил во полициска станица во северен Лондон. Никој не беше повреден.

Инцидентот се случил околу 20 часот во полициската станица Едмонтон, која потоа била евакуирана.

На социјалните мрежи кружи видео на кое се гледа автомобил пред станицата и маж кој се обидува да запали оган на улицата, пред полицијата да го уапси.

https://youtu.be/JT5xF4TMsRc
  • Возилото остана на местото на несреќата. Специјалните единици дојдоа да го испитаат сето тоа. Полициската станица беше евакуирана, голем кордон е пред зградата, соопшти полицијата.

Кејт Осамор, локален член на парламентот, напиша на Twitter дека „се случил голем инцидент во полициската станица Едмонтон Грин“ и ги повика граѓаните да останат дома доколку се во близина.

Велика Британија е во состојба на готовност поради потенцијални терористички закани, особено по терористичките напади во Виена и Франција.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести