Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СО АВТОМОБИЛ СЕ ЗАБИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ВО ЛОНДОН – Настана ХАОС!

Британската полиција уапси човек кој „забил“ автомобил во полициска станица во северен Лондон. Никој не беше повреден.

Инцидентот се случил околу 20 часот во полициската станица Едмонтон, која потоа била евакуирана.

На социјалните мрежи кружи видео на кое се гледа автомобил пред станицата и маж кој се обидува да запали оган на улицата, пред полицијата да го уапси.

  • Возилото остана на местото на несреќата. Специјалните единици дојдоа да го испитаат сето тоа. Полициската станица беше евакуирана, голем кордон е пред зградата, соопшти полицијата.

Кејт Осамор, локален член на парламентот, напиша на Twitter дека „се случил голем инцидент во полициската станица Едмонтон Грин“ и ги повика граѓаните да останат дома доколку се во близина.

Велика Британија е во состојба на готовност поради потенцијални терористички закани, особено по терористичките напади во Виена и Франција.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...