Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Нема играње со Џенифер Лопез,ПЕЈАЧКАТА БАРА ОШТЕТА ОД 250 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Светски познатата пејачка Џенифер Лопез се чини дека се штити добро нејзиниот партнер Алекс Родригез да не ја изневери откако ќе се венчаат. Странските медиуми пишуваат дека 51-годишната го „принудила“ Алекс да потпише предбрачен договор.

Овој договор се вели дека содржи „клаузула за неверство“ со цел да се спречи Алекс да има сексуални односи со други жени за време на бракот. Дури  „Woman’s Day“ тврди дека парот ги одложил подготовките за венчавка бидејќи првично сакаат да го завршат предбрачниот договор.

Исто така се вели дека овој правен процес малку ги влошил односите на славната двојка. Популарниот магазин пишува дека тензијата меѓу двајцата била многу видлива кога биле видени како излегуваат од една зграда во Лос Анџелес.

Џенифер е подготвена да му раскине на Алекс ако тој не го потпише договорот, изјавил извор за списанието.

Тој додаде дека токму Лопез го сакала овој предбрачен договор, каде бара обештетување од 250 милиони долари во случај Алекс да ја изневери откако ќе се венчаат.

Но, од друга страна, извори за „Gossip Cop“ ги демантираа овие гласини, велејќи дека тоа е уште една лажна вест за парот.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...