Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Супер вест од Тбилиси: Адеми во стартниот состав, почнуваме во формација 3-5-2.!

Се чини дека и покрај повредата Аријан Адеми нема шанси да го пропушти овој натпревар, историски за Македонија. Па така тој ќе се најде во стартниот состав на селекторот Игор Ангеловски на вечерашниот меч во Тбилиси. Иако е недоволно фит, иако осеќа болки во пределот на ложата, капитенот на Динамо Загреб и нашиот клучен играч во средниот ред ќе се најде меѓу оние единаесет кои ќе го започнат натпреварот.

Па така нема веќе дилеми. Мрме ќе “истрча“ со формацијата 3-5-2. На голот ќе биде Димитриевски, тројцата стопери се Бејтулаи, Муслиу и Велковски. По лево и десно ќе бидат Алиоски и Ристовски, а тука се и Николов и Адеми, нешто понапред Елмас и во самиот шпиц Пандев и Несторовски.

Очекувано од страна на Мрме, најстандарниот состав што можеше да го изведе во овој момент. Олигледно е дека не е време за никакви експерименти.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

Захиа Деар, која се прослави како малолетна проститка која меѓудругото спиела и со француските фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема, денес е дизајнерка, модел,...