Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Марадона ја напушти болницата и замина на рехабилитација

Диего Армандо Марадона повеќе не се наоѓа во болница. Тој ја напушти институцијата каде што му беше направен итен хируршки зафат на главата, и замина во рехабилитационен центар каде што ќе продолжи со своето лекување. Следната дестинација каде што Марадона ќе престојува воедно е и комлекс за одвикнување од зависности третман што Марадона во моментов исто така мора да го мине.

ЈАвноста во Аргентина будно следи што се случува во нејзината фидбалска икона со својот што се вели заштитен знак, а и покрај тоа што Марадона низ годините со своето однесување речиси и да не го заслужи тоа сепак, речиси целиот свет е зад него и му посакува брз и целосен опоравок.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...