Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Косовец баран од ИНТЕРПОЛ уапсен на граница

На 11.11.2020 во 18,30 часот на граничен премин „Долно Блаце“ при пасошка контрола од полициски службеници бил лишен од слобода Р.М.(31) од Р.Косово, бидејќи било утврдено дека евидира во евиденциите со мерка „апси“ по барање на Интерпол од Германија. Лицето е предадено на полициски службеници од Полициско одделение Мирковци за понатамошна постапка.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...