Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве во кој период треба најмногу да внимавате од неверство

Според антрополозите, прељубата може да се случи во секое време, но постојат моменти од денот кога таа е највозможна. Но не е важен само часот, туку и денот на изневерувањето, бидејќи се смета дека не секој ден е најпогоден за ваков чин.

Популарната страница за пребарување љубовници „Ешли Медисон“  тврди дека среда помеѓу 17 и 19 часот е најпопуларниот период за сексуална прељуба.

Значи, швалерите најдобро функционираат наутро пред работа и навечер, па брачните парови водат љубов најмногу навечер.

Антрополозите ја објаснуваат оваа рутина со зборовите дека сексуалниот однос може да ја задоволи основната потреба за оплодување.

Покрај тоа, многу студии потврдуваат дека сексот во брачен живот обично се случува пред спиење.

Повеќе од половина од сексуалниот однос се одбива помеѓу 22 часот и 2 часот по полноќ.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...