7 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

ДНЕВЕН ХОРОСКОП:Еве што велат ѕвездите

ОВЕН

Бидете трпеливи ако работата има врска со администрација и бирократија. Документите кои ги чекате нема да стигнат на време. Презадоволни сте од тајната врска и во целост и се посветувате. Циркулацијата е слаба.

БИК

Од соработката на која сте се надевале нема ништо. Во потрага сте за нов соработник со кој би имале сличен поглед на работа. Моментално сте незаинтересирани за ова поле. Уринарна инфекција.

БЛИЗНАЦИ

Надредената личност ве повикува на разговор. Јасно е дeка работата не се одвива на најдобар начин и ви дава сугестии. Сакате квалитетна врска, но не успевате да најдете партнер кој ви одговара. Проблеми со варењето на храната.

РАК

Задоволни сте од ситуацијата на работа и успешно ги одработувате работните обврски. Загрижени сте за ова поле. Сами сте и се плашите тоа да не ви биде судбина. Проблеми со кожата.

ЛАВ

Ве загрижува лошата финансиска ситуација. Тоа е главната причина поради која тргнвате во потрага за друга работа. Нема нови случувања на ова поле, иако љубовта сега не ви е приоритет. Ве мачи реума и проблеми со зглобовите.

ДЕВИЦА

Односот со надредената личност не е најдобар. Двајцата се контролирате несогласувањето да не пројде во караница. Не сте расположени за средба со партнерот и го одложувате. Чувствителни нерви и можен скок на притисокот.

ВАГА

Имате впечаток дека работата се одвива сама по себе. Се ви оди од рака – работните обврски, но и финансиите. Ви се допаѓа зафатена личност. Инсистирате на почесто видување, но другата страна се плаши. Разочарани сте.

ШКОРПИЈА

Работата стагнира и демотивирани сте поради тоа. Што и да пробате да направите, нема промени и адекватни резултати. Комуникацијата со брачниот партнер е нехармонична. Внимавајте на исхрана.

СТРЕЛЕЦ

Ситуацијата е во фаза на стагнација. Не сте навикнати ништо да на ви оди од рака. Размислувате за минатата емотивна врска. Не успевате да ги заборавите мислите кои ве врзуваат со вашиот поранешен партнер. Проблеми со бешика.

ЈАРЕЦ

Атмосферата на работа е стерилна. Работата лошо се одвива, финансиите се слаби, и тоа директно влијае на работните односи. Размислувате за личност со која не може да бидете поради нејзиниот статус. Нерасположени сте.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува прекин на соработката во случај да се занимавате со приватна работа. Делумно ја разбирате одлуката на другата страна. Фокусирани сте на работа, па емотивниот сегмент не ве интересира. Проблеми со бешиката.

РИБИ

Креативни сте и имате јасна визија што сакате да постигнете. Смислувате нов проект. Имате симпатија, но сте емотивно блокирани и не покажувате на другата страна дека ве интересира. Стабилно здравје.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести