Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Џулијани: СУДОТ ЌЕ ПОКАЖЕ КОЈ Е ПОБЕДНИК НА ИЗБОРИТЕ, а не некоја телевизија

Исходот од изборите во САД во случај на несогласување меѓу кандидатите го одредува суд, а не телевизиските компании или други медиуми што вршат неофицијално пребројување на гласовите, изјави адвокатот на американскиот претседател, Руди Џулијани.

На прес-конференција во Филаделфија некогашниот градоначалник на Њујорк категорично ги отфри пребројувањата и предвидувањата на голем број водечки американски медиуми, кои објавија дека кандидатот на демократите, Џо Бајден, го добил потребниот број гласови на Изборниот колеџ за да победи на претседателските избори од 3 ноември.

Исходот од изборите не го решаваат медиумите. Кој го даде предвидувањето во прилог на Џо Бајден? Сите тие? О, Боже! Сите ТВ компании! Треба да го заборавиме законот! Судот не е важен Не бидете смешни! ТВ-компаниите не го одредуваат резултатот од изборите. Тоа го прави судот, нагласи адвокатот на Доналд Трамп.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...