Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Што најмногу ги одбива мажите кога станува збор за женските карактеристики.

Мажите обожаваат привлечни девојки, но поради овие грешки тие остануваат ладни и не им се приближуваат.

Мажите во спроведена анкета откриле што најмногу ги одбива кога станува збор за женските карактеристики.

Зависни од комуникации

Нема вам да ви пречи ако висите на телефон и постојано пишувате за време на целата вечер? За време на состанок на телефонот местото му е во во чанта. Истото важи и за слушалките.

Претерано отворена

Жените воспоставуваат врска со отворање на срцето, а момците сакаат мала мистерија. Наместо веднаш да ги откриете сите тајни, започнете го разговорот со нешто како: Тоа е еден од најубавите часовници што сум ги видела. Дали има приказна позади тоа?

Премногу женско друштво

Тие знаат дека секоја жена што е со вас во општеството ќе ги измери и дека заедно ќе го коментирате веднаш штом тој се оддалечи. Со други зборови, колку повеќе пријателки носите со вас – толку е поголема можноста за негова грешка бидејќи што повеќе жени за нив значи повеќе критериуми што треба да ги исполнат.

Го завршува разговорот … засекогаш

Ако требаше да ја изговори последната реченица, тоа значи дека не сте му оставиле пристоен простор да ве праша за вашиот телефонски број.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...