Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

УШТЕ ПРОБЛЕМИ: Дефинитивно без Барди против Грузија

Уште не тргнати, големи проблеми. Македонскиот национален тим остана без двајца репрезентативци Кире Ристевски и Крсте Велкоски кои поради позитивни тестови на КОВИД-19 остануваат во Скопје. А во Тбилиси нема да патува играчот од средниот ред Енис Барди.

По последниот лекарски преглед утринава и дефинитивно е констатирано дека Барди не може да игра затоа што има дискус-хернија. Се повреди на вчерашниот тренинг кога при шутирање на топка почувствува болки и не можеше да се движи нормално.

Тој во текот на денот ќе биде хоспитализиран во болницата „Систина“. Не му завидуваме на селекторот Игор Ангеловски кој е во големи проблеми со играчкиот кадар пред историскиот натпревар со Грузија во Тбилиси.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...