Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СТРАШНО: Болничарка малтретира мало дете(видео)

На социјалните мрежи кружи видео во кое се гледа како медицинска сестра во една болница за белодробни болести во Русија малтретира дете, влечејќи го за коса, по што го фрла на креветот. Видеото брзо дошло до рацете на полицијата која врши истрага. 

Сестрата веднаш е суспендирана, а својата постапка ја оправдувала со фактот дека „рацете и биле влажни, па за да не го испушти детето го фатила за коса.“

Истражниот комитет на Русија во Новосибирската област моментално проверува зошто дошло до инцидентот. 

– Врз основа на резултатите ќе биде донесена и одлука за решение на случајот, рекла за тамошните медиуми Анастасија Кулешва, секретар на Истражниот комитет.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...