Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ПОВТОРНО ТРЕСЕ: НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО МАКЕДОНИЈА

Пред неколку секунди Скопје повторно го стресе земјотрес.

Станува збор за афтер шок од силниот земјотрес кој утрово го погоди Маврово и Ростуше  во пет часот изутринава.

Тој беше со јачина од 5 степени по рихтер, а попладнево во 12 часот следуваше уште еден силен земјотрес со јачина од 4,4 степени.

Повеќе информации за епицентарот на овој земјотрес многу наскоро.

Најверојатно истиот е почувствуван во повеќе градови низ земјава.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...