Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

АПОКАЛИПТИЧНИ СНИМКИ ОД ГРЦИЈА: КРИТ ПОПЛАВЕН – воведена ВОНРЕДНА СОСТОЈБА

Грчката влада прогласила вонредна состојба во два града во регионот Хераклион на Крит – Кастели и Трапсанос, откако обилни дождови кој паѓале во петок и сабота довеле до појава на поплава и лизгалишта

Вонредна состојба вовел заменик министр за цивилна заштита за управување со криза Никос Хардалис, пренесува АНА.

Таа ќе биде на сила шест месеци, до 6 мај 2021 година

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...