Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Раста има нов цимер со кој ќе ја дели ќелијата !

Стефан Ѓуриќ – Раста беше уапсен на почетокот на октомври за поседување на поголема количина наркотици, а неговиот притвор неодамна беше продолжен поради постоење на одредени околности што укажуваат на тоа дека тој може да го повтори делото за кратко време. Однеодамна Раста, наводно, однеодамна добил цимер. Траперот не е сам во ќелијата, туку е придружуван од Никола Малбаша, поранешен фудбалер на Партизан, кој е осомничен за убиство во обид.

Малбаша и Раста завршија во иста ќелија за притвор, иако нивните кривични дела се сосема различни. Малбаша е осомничен за обид за убиство на дилер на дрога на почетокот на јули, додека Раста е обвинет за недозволено производство и дистрибуција на наркотици. Сепак, заедничко е тоа што на двајцата им е продолжен притворот бидејќи судот пресуди оти постои основано сомнение дека можат да влијаат врз сведоците или да го повторат делото и затоа не им е дозволено да се бранат од слобода, вели анонимен извор.

Фудбалерот Никола Малбаша е осомничен дека на 8 јули годинава му задал неколку убоди со нож на дилер на дрога на кого му должел пари!

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...