Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

МОРБИДНО ВИДЕО: Правеше селфи и го бакнуваше починатиот Амфилохије – СЕГА ФАТИ КОРОНА

Поетот Благоја Баковиќ кој позираше покрај телото на митрополитот Амфилохије заболел од корона. Тој стана познат по тоа што го бакнуваше митрополитот и си правеше селфи покрај неговото тело.

Лекарите преупредуваа на заразата која може да дојде од погребот и очигледно тоа и се случи.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...