Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Досега НЕВИДЕНА ФОТОГРАФИЈА од принцезата Дијана

Братот на принцезата Дајана, Чарлс Спенсер, сподели ретка фотографија од нивното детство.

Сликата е создадена во 1967 година, а на неа се прикажани Спенсер и принцезата Дијана, како стојат еден покрај друг. Иако тој не потенцираше каде е направена фотографијата, нивната поврзаност уште од рана возраст ја гледаме на сликата. Облечена во розов фустан и розови рамни чевли, Дијана го прегрнува својот брат, кој е облечен во сини шорцеви и маица.
Спенсер не сакаше да даде никаков сентиментален опис на сликата, но оваа фотографија ги воодушеви следбениците и собра илјадници лајкови.

– Принцезата Дијана изгледа како грижлива постара сестра. Секогаш сакана и никогаш не заборавена – се наведува во коментарите. Други, пак, му се заблагодарија на Спенсер што сподели фотографија со нив што го одбележа нивното детство.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...