Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВНИМАВАЈТЕ НА СРЕДНО ВОДНО: Банда ограбува автомобили!

Организирана банда обива и подолго време  обива и ограбува автомобили на средно Водно. Во изминатиов период повеќе граѓани се пожалија дека откако ги оставиле своите автомобили на паркингот, подоцна истите  ги пронашле со искршени стакла и украдени предмети од внатрешноста на автомобилот.

Според информациите на Вечер.мк ова се случува речиси секој ден изминатиов период, а само во текот на денешниот ден се искршени и ограбени најмалку пет автомобили.

Информациите говорат дека напаѓачите откако ги ограбиле автомобилите влегле во автомобил марка “голф“ и набрзина го напуштиле паркингот на средно Водно.

Засега не е познато колку од тие случаи се пријавени во полиција, но очигледно се работи за добро организирана криминална група која добро го разбира теренот и ги има разработено периодите во кои е најмало движењето на луѓе како би можеле полесно да „оперираат“ на паркингот.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...