Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

БОМБА: Роналдо во се враќа во Манчестер, но не во Јунајтед!!!

И дефинитивно е јасно дека Кристијано Роналдо во јануари или јуни ќе си замине од Торино. И јасно е дека Јувентус сака да се “отараси“ од својата мега – ѕвезда, најмногу поради годините. Имено Португалецот сега има 35 и тешко дека во иднина би можел да игра на ова ниво, па макар колку и да водел спортски живот.

Јуве ќе сака да го продаде за 100 милиони евра, а утринава медиумите во Англија ја тераат приказната дека Кристијано се враќа во Манчестер, но не во Јунајтед туку во Сити. И дека само два клуба во светот би можеле да го купат феноменалниот офанзивец. ПСЖ и Сити. Па така “граѓаните“ се во преден план откако летово не успеаја да го доведат Лео Меси, сега тргнуваат во Кристијано.

“Ако сакате некого кој е машина за голови, а Пеп сака, тогаш ќе го донесете Роналдо. Меси е супер, но Кристијано сака да биде запаметен и тој во Сити би имал повеќе мотиви да игра. Тој секогаш е гладен за голови, секогаш шутира, а неверојатен е и во воздушните дуели. Тој е роден победник и таков му треба на секој тим, а посебно на Манчестер Сити“ вели Енди Таунсенд, еден од најпознатите новинари во Англија.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...