4 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

(ФОТО) Запознајте го Валас, кучето кое ги гушка сите кучиња кога ќе ги види

Кучето Валас има една година и не може а да не го , прегрне секое куче што ќе го сретне на неговите прошетки.

Оваа година, работите станаа доста тешки, и сме принудени да држиме дистанца од другите и да се изолираме.

Но за среќа, работите останаа исти за кучињата! Кучињата едноставно се најдобри во покажувањето на својата љубов кон нас, но некои од нив се едноставно неверојатни!

Запознајте го Валас, кучето Корги, кој знае на најдобар начин да ги подобри работите – прегрнувајќи се!

Неговиот сопственик, Ноа Раминик, објаснува дека Валас едноставно не може а да не го прегрне секое куче што ќе го сретне на една од неговите прошетки! Едногодишниот Корги е жив и не дозволува никој од неговите пријатели да помине пред него без прегратка.

Ное рече:

“Тој прво го прегрна својот пријател Чарли и ние бевме воодушевени. Тие се прегрнаа и се бакнаа.” Потоа го стори тоа и со некои други кучиња кои добро ги познава и сфативме дека ќе продолжи “.

Никој не го научил и не го обучил ова куче да се гали, па ова е неговиот посебен начин на покажување љубов. Па, не е изненадувачки, со оглед на тоа што неговото средно име е Казанова.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести