Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СЕВЕРИНА ПОВТОРНО СЕ СОБЛЕЧЕ – и на 48 години НАПРАВИ ИНСТАГРАМ ДА ГОРИ

– Заборавена разгледница од Сплит – напишала хрватската пејачка.

Пејачката Северина Којиќ (48) која е на на чекор до шестата деценија, може да се пофали дека и денес има тело за посакување.

Популарната Севе на Инстаграм објавила фотографија како на брод позира во бикини. Позади неа може да се виде нејзиниот роден град Сплит.

– Заборавена разгледница од Сплит – напишала хрватската пејачка. Таа добила многу комплименти на сметка на својот изглед… 

“Останува единствено надата дека барем половина ќе изгледам во четириесетите, кога не успеав во триесетите“, напишала една нејзина обожователка.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...