6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Ниту 26 починати во ден не ги плаши граѓаните – 306 КАЗНЕТИ ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА!

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.11.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести