Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Нека ни е наздравје – ЗАПОЧНУВА ТРЕТАТА СВЕТСКА ВОЈНА

Пашијан тврди дека Турција регрутира терористи од територијата на Сирија под нивна контрола, ги транспортира на нејзината територија и потоа ги пренесува од Турција во Азербејџан. Премиерот на Ерменија, Никол Пашијан, вели дека верува дека Третата светска војна започнала.

“Според моите проценки, Третата светска војна сега започна, и ова е хибридна војна што се шири во сите правци. Оваа војна е подеднакво насочена против христијаните, муслиманите и Евреите”, рече Пашинијан во интервју за АРД. Тој рече дека смета дека оваа хибридна војна е виновна за тоа што се создава погрешна слика за муслиманите низ целиот свет и затоа верува дека таа е насочена и против муслиманите.

Пашијан тврди дека Турција регрутира терористи од сириска територија под нивна контрола, ги транспортира на нејзина територија, а потоа ги префрла од Турција во Азербејџан, по што ги возат во воената зона Нагорно-Карабах, ветувајќи им 2.000 долари месечно и како награда за оние кои ќе обезглават „неверници“ плус по 100 американски долари.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...