Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ДУПЛА ТРАГЕДИЈА: Се урна хеликоптерот за транспорт, а потоа и на докторот му падна срцето од раце

Хеликоптер кој носеше срце за трансплантација се урна на покривот во болницата во Лос Анџелес.

Како за иронија на судбината, срцето за чудо остана неоштетено, но во моментот кога докторот го внесуваше во болницата му испадна од рацете.
За среќа, срцето не беше оштетено и лекарите подоцна го искористија во витална операција за лицето кое да му биде ставено ново срце.
И покрај ужасниот пад, трите лица кои биле во хеликоптерот се спасиле.

Овој настан, што се случи во петокот, беше снимен од аматери, но јасно се гледа како хеликоптерот се врти во воздухот неколку минути, а потоа паѓа на покривот.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...