Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Аца Лукас: Парите ги вратив , не давам ниту денар повеќе

Пред неколку дена извршители тропнаа на вратата на Аца Лукас со цел да му одземат имот поради долг кон бизнисменот Дејан Поповиќ Тигар.

Пејачот прозборе за долгот, како и за конфликтот со Тигар. Тој објасни дека платил 80.000 евра за долг од 40.000.

– Животот ми е транспарентен, се коцкав, заработувам многу … Пред некое време зборував за зеленашките заеми,  никој не не влечеше за уши и ги прифативме каматите и се. Го познавав, му зедов 40.000 евра, затоа што се коцкав и сега можам да кажам дека  зедов со камата. За 10 месеци вратив 80 000 евра. Отидовме на суд, но напишавме дека зедов 80 000 и дека ќе ја вратам таа сума. Ги вратив парите, ние бевме дури и во добри односи, но по 2, 3 години односите се заладија и од медиуми дознав дека ме тужи за 80.000 евра затоа што таа хартија остана кај него, јас не ја зедов. Дури и донесе „сведок“ да каже дека не сум ги вратил парите, рече Лукас.

Тој исто така тврди дека Поповиќ му дал пари на сведокот за да сведочи лажно.

– Нема да ги дадам тие пари затоа што веќе ги дадов! Цел живот имав долгови и ги отплаќав, нека кажат сите ако има некој што не сум го вратил – нема да му вратам дури и да ме убијат! Имам сведоци, ќе побарам повторно судење и ќе го тужам „Имам многу сведоци и ќе се борам“, рече Лукас.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...