Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ХАОС ВО КУМАНОВО: Голем пожар зафати 4 куќи

На 08.11.2020 во 02.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во куќа во место викано „Ново Куманово“.

По излегување на местото на настанот од полициски службеници и Територијалната противпожарна единица Куманово било утврдено дека станува збор за четири куќи, сопственост на Т.И., Р.А., Ј.И. и В.А.

Пожарот бил изгаснат од екипи на Територијалната противпожарна единица Куманово. Увид извршила увидна екипа на СВР Куманово.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...