Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СДСМ: Мицкоски се плаши од нов пораз, од нова казна, затоа бега од граѓаните и од изборите во Штип

Соопштение за јавност од СДСМ

Губитникот Христијан Мицкоски се плаши од нов пораз, од нова казна од граѓаните за сите негови деструкции и погрешни политики.

Затоа повторно бега од граѓаните, бега од изборно соочување во Штип.

Воопшто не му грижа на Мицкоски за здравјето на граѓаните, лично тој и неговата партија се најголемата опасност, најголемата закана за јавното здравје.

Од почеток на пандемијата со коронавирусот Мицкоски се труди да ја поткопа борбата против вирусот, не ги почитува мерките, оди по кафани и теретани, шири лажни вести, организира настани каде масовно се кршат протоколите.

Згора на се, неговиот Вело Марковски јавно велеше дека вирусот не е опасен, дека не треба да се носи маска и дека што повеќе луѓе треба да се заразат.

Само губитник како Мицкоски бара вонредни парламентарни избори а бега од предвремен локални избори во Штип, истовремено. Тоа е истиот Мицкоски кој бараше парламенатрните избори да се одржат наесен.

Толку е Мицкоски уплашен од граѓаните, толку е очаен и осамен.

Мицкоски се обидуваше да избега и од парламентарните избори, и тогаш лажеше дека наводно ќе биле небезбедни по јавното здравје. Напротив, СДСМ, институциите на изборите покажаа дека може да се спроведе изборен процес и кампања целосно безбедни по здравјето на граѓаните.

Такви ќе бидат и изборите за градоначалник во Штип и Пласница, целосно безбедни за здравјето на граѓаните.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...