Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

По обвинувањата за силување СЕ ОГЛАСИ ОМИЛЕНИОТ АКТЕР

Пред неколку дена заврши скандалозното судење меѓу поранешните сопружници Амбер Херд и nyони Деп. Иако многумина веруваа во неговата невиност до самиот крај, актерот беше прогласен за насилник. Со оглед на тоа што сите со нетрпение го очекуваа неговиот одговор на сè, не е изненадување што неговото прво јавно обраќање привлече толку големо внимание. Тој им се обрати на своите фанови преку Instagram.

  • Прво сакам да им се заблагодарам на сите за поддршката и лојалноста. Бројни пораки ме допреа и ти благодарам што ми даде љубов. Исто така, сакав да ви кажам како ме контактираа студијата Warner Bros, барајќи од мене да си дадам оставка. Јас ги исполнив и го прифатив нивното барање. Обвинувањата од британскиот суд нема да влијаат на мојата борба да ја кажам вистината. Планирам да докажам дека обвинувањата се лажни, и мојот живот и кариера нема да бидат дефинирани во овој момент, рече 57-годишникот, кој остана без улога во филмот „Fantastic Beasts“. Од продукцијата на споменатиот филм, тие му се заблагодарија на актерот за неговиот ангажман.

Да потсетиме, сè започна кога актерот реши да покрене тужба против медиумската куќа „The Sun“ и неговата поранешна сопруга, со која беше само 15 месеци. Причината за ова беше напис во кој се тврди дека Џони физички ја малтретирал Амбер. Иако Деп исто така обезбеди докази дека актерката била физички насилна кон него, судската одлука е сосема поинаква. Како што откриваат, од 14 обвиненија за насилство што Амбер ги посочи на суд, за 12 е виновен.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...