Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Николов и Начевски ќе судат на СП Египет

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов го продолжуваат континуитетот на настапи на големите натпреварувања.
По Еуро 2020 на кое го судеа финалето, сега се именувани за судии и на Светското првенство 2021 во Египет. За македонската судиска двојка ова е ќе биде шесто Светско првенство по ред. Почнувајќи од 2011 Шведска, на сите досега мундијали беа ниминирани.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...