Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Научно докажано: Жените ПОСРЕЌНИ ГИ ПРАВАТ ПОМЛАДИ МАЖИ

Една од најновите студии заклучи дека жените кои имаат дечковци или сопрузи помлади од нив, се многу посреќни.

Повеќето жени се во брак со некој кој е 1-3 години постар од нив.

Но, оваа студија вели дека оние кои се во брак со помлади мажи се многу посреќни.

Иако жените растат со мислата дека се позрели од мажите, затоа треба да бидат помлади, тоа не значи дека ќе бидат посреќни.

Анкетирани се околу 200 жени кои се во врска, вклучувајќи жени кои имаат помлади, постари или врсници за мажи или дечковци.

Разликата од 10 години е идеална за врска да ги направи двајцата партнери што е можно посреќни.

Овие врски исто така прават жените да се чувствуваат подоминантни и ова е една од причините што тие се обидуваат да бидат поблаги кон мажот.

Дури и мажите се многу среќни кога ќе успеат да ги задоволат потребите на жена постара од нив.

Некои од експертите кои ја спроведоа оваа анкета сметаат дека ваквите парови би биле и подобри родители.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...