Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ТРАМП: УБЕДЛИВО ПОБЕДИВ НА ИЗБОРИТЕ

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер прогласи „убедлива победа на (претседателските) изборите“.

Во меѓувреме претседателот Трамп објави дека Врховниот Суд ќе ја донесе конечната одлука и му порача на Бајден да не прогласува победа пред време.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...