14 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

Скопје е лидер на НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНА !

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3404 тестирања, а регистрирани се 1285 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-522, Куманово-43, Дебар-3, Штип-46, Прилеп-79, Тетово-73, Струга-25, Велес-63, Битола-57, Охрид-40, Кавадарци-46, Гостивар-54, Гевгелија-17, Струмица-36, Крива Паланка-8, Радовиш-13, Крушево-1 , Кочани-22, Пробиштип-2, Демир Хисар-5, Македонски Брод-4, Берово-5, Валандово-3, Виница-11, Делчево-11, Кратово-3, Свети Николе-18, Кичево-44, Ресен-4, Неготино-27.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 400

• Гази Баба – 913

• Аеродром -1079

• Карпош – 923

• Центар – 893

• Кисела Вода – 803

• Ѓорче Петров – 555

• Бутел – 366

• Шуто Оризари – 93

• Студеничани – 33

• Сарај – 63

• Арачиново -14

• Илинден – 160

• Сопиште – 58

• Чучер Сандево – 47

• Петровец –62

• Зелениково -37

• Странец – 88

• Нераспределен- 145

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести