Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Лицемерно! ВМРО-ДПМНЕ и денес ја критикува локалната власт во Штип, а предлага да и се продолжи мандатот

Христијан Мицкоски денес ја објави конечната одлука да не учествува на предвремените локални избори во Штип. Истовремено ВМРО-ДПМНЕ оддржа нова прес-конференција на која повторно ги критикуваше локалните власти во Штип и побара оставка од директорот на ЈП Исар.

Ефтимов: СДСМ ги остави Штипјани без вода во ек на пандемија

Почитувани, 

Па вие едно јавно претпријатие не можете да водите, а не цел град!
Вие три од вкупно седум денови во ноември, Штипјани ги оставивте без вода, а не да направите нова филтер станица!
Вие во ек на пандемија не можете да обезбедите цистерни за критичните населени места, а не да обезбедите технички чиста вода за пиење како што ветувавте пред изборите!
Вие два цели дена Штип го оставивте без вода, а ги манипулирате граѓаните да излезат на гласање и да ви веруваат на овие локални избори.
Дали знаете дека има луѓе позитивни на КОВИД-19 и такви во изолација, стари и неподвижни лица, лица во социјален ризик и други категории кои ниту имаат можност, ниту средства да си обезбедат вода за домаќинствата?
Кој се грижи за нив?
Затоа бараме ОСТАВКА од директорот на ЈП Исар! Не е способен да отстрани еден дефект, а камоли да реши погорливи проблеми за граѓаните на Општина Штип.

Мицкоски доби поддршка на социјалните мрежи од новиот лојален соработник Зафировски

Мицкоски на прес-конференција го претстави Воислав Зафировски како силно засилување на ВМРО-ДПМНЕ. Зафировски на членовите на ВМРО-ДПМНЕ е познат откако жестоко бараше најстроги казни за настаните на 27ми Април, па одлуката на Мицкоски наиде на силни критики од членовите на ВМРО-ДПМНЕ.

“Стамов зборува глупости. Ставот на Мицковски е максимално коректен. Во услови на пандемија, наместо да се помагаат економските субјекти, за десетина месеци ќе се фрлаат пари за избори.
Кој и да биде избран, нема ништо да може да промени.
Решението е во законско решение на ВД градоначалниците да им се продолжи мандатот до редовните избори, а планираните средства за изборите нека се слеат во и така кревкото Штипско стопанство.” – пишува на фејсбук Зафировски.


најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...